Ajánlatkérés
Amennyiben a napelemes rendszer igénye felmerült Önben és ajánlatot szeretne kérni, úgy az első lépést a kapcsolat menü pont alatt tudja megtenni, ahol megadhatja a kapcsolatfelvétehez szükséges adatait.
Ön megálmodja, mi megvalósítjuk!
Csökkentse energiaköltségeit környezetkímélő, fenntartható módon, és kövesse nyomon a napelemek termelését online: így nem csak könnyedén kézben tarthatja, de tervezheti is költségeit. A Maysun Solar rendszer kiépítése gyors és biztonságos, anélkül, hogy
a tetőszerkezet károsodást szenvedne. Többféle fizetési konstrukció közül választhat.
Miért érdemes napelemes rendszert választania?
Miért érdemes a Maysun Solar-t választania?
Tevékenységünk során nagy hangsúlyt fektetünk az innovatív technológiákra. Szakembereink folyamatosan nyomon követik a fogyasztói igények és a piac változásait, ezáltal mindig az elérhető legkorszerűbb berendezéseket és eljárásokat alkalmazhatjuk.
Úttörő szerepet kívánunk játszani a decentralizált energiatermelés és a napelemes megoldások hazai piacán. Stabil nagyvállalati hátterünk, valamint felkészült kollégáink révén minden feltétel adott ahhoz, hogy a napelemes technológiákat minél szélesebb körben elérhetővé tegyük.
Amennyiben csökkentené otthona energiaköltségeit, vagy a tiszta energia révén szeretne hozzájárulni egy fenntartható jövő megteremtéséhez, ránk biztosan számíthat. Amit ügyfeleinknek kínálunk: kulcsrakész napelemes megoldások, magas minőségi színvonal, gördülékeny ügyintézés és hosszú távú garancia.
Mindezt megfizethető áron!
A napelemes rendszer telepítésének teljes folyamata
Amikor elhatározta, hogy napelemes rendszert telepíttet ingatlanára, máris megtette az első lépést, hogy Ön is munkára fogja velünk a napot. A továbbiakban bemutatjuk az ezt követő lépéseket, hogy hogyan is valósul meg egy Maysun Solar napelemes rendszer, és Önnek milyen teendői vannak a folyamat során.
Amennyiben a napelemes rendszer igénye felmerült Önben és ajánlatot szeretne kérni, úgy az első lépést a kapcsolat menü pont alatt tudja megtenni, ahol megadhatja a kapcsolatfelvétehez szükséges adatait.
Az adatainak megadása után telefonon felvesszük Önnel a kapcsolatot és egyeztetünk időpontot egy személyes konzultációra, ahol felmérjük, hogy milyen napelemes rendszer lenne megfelelő Önnek.
A helyszíni felmérést követően egy személyre szabott ajánlatot készítünk Önnek az éves áramfogyasztása (az esetleges jövőbeli villamosenergia igényeinek figyelembevételével), továbbá az adott épület adottságai alapján. Az ajánlatban több megoldást is kínálunk, ahol lehetősége van arra, hogy az igényeinek megfelelő rendszert válassza ki. Az ajánlat tartalmazza a rendszer minden elemét (napelem, inverter, tartószerkezet), a tervezés, engedélyeztetés és kulcsrakész kivitelezés teljes költségét.
Amennyiben Ön elfogadja az ajánlatot, abban az esetben elkészítjük Önnek a napelemes rendszer kulcsrakész telepítésére vonatkozó szerződést, ahol személyre szabott fizetési konstrukciók közül választhat.
A szerződés iktatását követően a napelemes kiserőmű csatlakozásának igényét az igénybejelentő benyújtásával jelezzük az illetékes villamos elosztói hálózat felé. Ez az első lépése az engedélyeztetési folyamatnak. Az igénybejelentő tartalmazza, hogy mekkora teljesítményű termelő berendezést kíván telepíteni, milyen belső hálózati feltételek (egyfázisú, kétfázisú, háromfázisú) mellett.
A csatlakozási dokumentáció tartalmazza a rendszer kialakítására, védelmére, üzemére vonatkozó műszaki információkat, terveket. Ez a dokumentáció magában foglalja a csatlakozási kivonatot, az egyvonalas kapcsolási rajzot, valamint a termelői nyilatkozatot.
Az elfogadott csatlakozási és műszaki-gazdasági tájékoztató után a területileg illetékes kivitelező csapatunk az Önnel egyeztetett időpontban elvégzi a napelemes kiserőmű telepítését. A telepítés általában egy munkanapot vesz igénybe.
A jelenlegi mérőóráját a területileg illetékes villamosenergia-elosztói engedélyes kicseréli egy fogyasztást és termelést egyaránt mérő eszközre.
A napelem innentől kezdve ideális körülmények között legalább 20 évig termeli Önnek a villamos energiát. Az anyag- és napelemes technológia folyamatos fejlődésének köszönhetően a mai rendszerek 30-40 éves távlatban is működőképesnek tekinthetőek.
A termelés beindulásával lehetősége van monitoring applikáció telepítésére otthoni eszközére (okostelefon, laptop), amellyel nyomon követheti napelemes kiserőműve termelését.
Továbbá nyomon követheti az aktuális energiatermelést, illetve a napi, heti, havi összesítőket a megtermelt energia mennyiségéről.
Gyakran ismételt kérdések
Mi a különbség a napelem és a napkollektor között?
Sok eset van rá, hogy ezt a két eltérő berendezést összekeverik, vagy épp egynek hiszik azt. Érdemes tudni, hogy a megújuló energiaforrások közül ennek a két szónak teljesen más a jelentése. Ami leginkább megkülönbözteti a napkollektort és a napelemet, az, hogy a napelem elektromos áramot állít elő, a napkollektor pedig csak meleg vizet.
Milyen elemekből áll egy napelem rendszer?
A napelem rendszer nélkülözhetetlen kellékei közé tartoznak a napelem modulok/panelek, a hozzá tartozó speciális kábelek és csatlakozók, az áramátalakító (más néven inverter), egyéb villamos berendezések, mint például a túlfeszültség védők, kapcsolók, és végül a napelemeket a tetőhöz rögzítő fémszerkezet, az ahhoz tartozó szerelvényeivel.
Hány napelemből áll egy 1KW-os napelem rendszer?
Ez minden esetben a választott napelempanel teljesítményétől függ, 1 kWp rendszerméret esetén ez körülbelül 4 vagy 3 db panelt jelent.
Milyen típusú napelem rendszer működést különböztetünk meg?
Napelemredszerek esetében beszélhetünk szigetszerű működésű illetve hálózat párhuzamos üzem működésű napelemrendszerről.
Szigetszerű működésű napelemrendszer esetén a megtermelt többletenergia akkumulátoron kerül tárolásra. Amennyiben napelemünk nem termel (például borús idő, éjszaka stb.), az energia az akkumulátorról kerül felhasználásra akkora mértékben, amekkora az akkumulátoron tárolásra került.
Hálózat párhuzamos üzem esetén a hálózat látja el az akkumulátor szerepét. A megtermelt többletenergiát a hálózat veszi fel, míg olyan esetben mikor a napelem nem termel, az energiát a hálózatról vételezi az ügyfél. Ilyen esetben kétirányú mérőóra szükséges, az elszámolás pedig szaldó elszámolással történik.
Milyen termelés várható el a napelemektől?
Magyarországon 1 kW-os napelem rendszerrel számolva ez az érték, alapul véve a már meglévő napelemes rendszerek adatait, 1050 és 1250 kilowattóra között van évente. Ugyanakkor ezt az adatot nagyban befolyásolja a tető tájolása, dőlésszöge és a földrajzi helyzet, tetőárnyékoltság is. Leghatékonyabb a déli tájolású telepítéssel érhető el.
Mennyi a napelem rendszer megtérülési ideje?
E tekintetben számtalan tényezőt kell szemügyre venni – függ a telepítés körülményeitől (tetőtájolás, árnyékoltság), telepített napelem és inverter típusától. Az általunk küldött ajánlatban minden esetben feltüntetjük az általunk kínált napelemre, inverterre és a telepítés körülményeire vonatkozó megtérülési időt.
Milyen engedélyekre van szükség a napelem telepítésekor?
A napelemek telepítéséhez szükség van a helyi áramszolgáltató (E.ON, ELMŰ, DÉMÁSZ stb.) írásbeli engedélyére. E tekintetben mellékelni kell a tervezett napelemes rendszer konkrét tervezetét, műszaki adatait és dokumentációit. Egy másik feltétel, hogy a villamos hálózat alkalmas legyen a termelt áram fogadására. Ezen engedélyezési folyamatot mi teljesen átvállaljuk ügyfeleinktől és az engedélyeztetés folyamatáról teljes körű, naprakész tájékoztatást adunk. Műemlékvédelem alatt álló ház esetében, illetve társasházaknál külön engedélyekre is szükség van, ezen engedélyek megszerzése az ügyfelek feladata.
Más a napelem rendszer telepítés folyamata E.on / ELMŰ / Démász áramszolgáltatói területen, ha igen miben tér el?
Mivel a Maysun Solar kereskedőként nem tesz különbség az áramszolgáltatók között, ezért a telepítés folyamata Magyarország teljes területén megegyezik. Mivel az egyes áramszolgáltatói területen az ügyintézés folyamata eltérő, ezért a határidők is eltérhetnek különböző áramszolgáltatói területek esetén.
Megoldható-e a lakás és ház fűtése csakis napeéem segítségével?
Természetesen. Mindez csakis akkor, ha a napelem rendszer felszerelése után beszerelésre kerül pl. egy villamos kazán vagy szobánként bárminemű villamos fűtő berendezés.
Kevésbé napos időben is hatékony a napelem? Akkor is lehet számítani az elektromos áramra?
Halózat párhuzamos üzem esetén mindenképp, de az esetben ilyenkor nem a saját rendszerünk termeli az energiát, hanem a hálózatról vételezzük az áramot. A napelemes rendszer és a külső, szolgáltató által működtetett hálózat együttműködik. Ha a napelem kevesebbet termel, mint amire szükségünk van, a többit a külső hálózatból kapjuk. Ha többet termel, mint amit elhasználunk, a maradékot a külső hálózatba tölti fel. Ezért van szükség az oda-vissza mérő villanyórára.